Тепла підлога

Тепла підлога - це функціональна і естетична система опалення.

Вона може працювати як основна система опалення, але може бути скомбінована з радіаторами, фанкойлами чи іншими місцевими опалювальними приладами.

Тепла підлога - це металопластикові чи пластикові труби, «заховані» у підлозі, по яких циркулює тепла вода. Зазвичай, кожне приміщення обслуговує одна петля труби. Залежно від типу балкових перекриттів та вимог, що пред'являються до підлоги, застосовуються різні способи монтажу. Найпоширеніший спосіб монтажу теплої підлоги, коли труби заливаються бетоном з додаванням відповідного пластифікатора.

М'яке рівне тепло, відсутність протягів і перенесення пилу, затишок і винятковий комфорт, оптимальний розподіл температури, економічність - все це дозволяє вважати тепла підлога системою опалення близькою до ідеальної.

Елементи теплої підлоги

 

Комфорт при використанні теплої підлоги

Перше, що ви помітите, встановивши теплу підлогу, це підвищений комфорт. Підлога стає теплою і по ній приємно ходити. Завдяки великій поверхні тепловіддачі зростає кількість випромінюваного тепла, яке, на відміну від конвекції при радіаторному опаленні, негайно розповсюджує тепло до навколишніх поверхонь, забезпечуючи таким чином більш рівномірний горизонтальний і вертикальний розподіл тепла.

Оскільки люди відчувають себе комфортно при прохолодному повітрі на рівні голови і теплі коло ніг, підлогове опалення являє собою систему ідеального розподілу тепла.

 

Тепловіддача з поверхні підлоги залежить від різниці температур поверхні і температури в кімнаті. Зазвичай достатньо, щоб температура поверхні підлоги була близько 24 ° C, для підтримки в приміщенні комфортного мікроклімату з температурою 20 ° C холодним зимовим днем. Нерідко можна почути, що тепла підлога підходить лише для комфортного підігріву підлоги і не може служити основним джерелом опалення. Це не так. У звичайних умовах водяна тепла підлога дозволяє отримати тепловіддачу до 80 вт і більше з 1 квадратного метра опалювальної поверхні.

Збереження енергії

Рівномірний розподіл тепла, крім комфорту, дозволяє використовувати більш низькі температури теплоносія. Температура в кімнаті може бути знижена на 2 градуси в порівнянні з традиційними радіаторами, без змін у відчутті тепла людиною. Зниження температури на 2 ° С забезпечує близько 12% заощадження споживаної енергії для користувача. Температура теплоносія в водяних теплих підлогах складає 30 - 50 ° С в залежності від покриття підлоги, типу укладання труби, тепловтрат приміщення і необхідного теплового навантаження.

Таким чином, будучи низькотемпературною системою опалення (для радіаторів необхідна температура теплоносія 75 - 95 ° С), водяна тепла підлога дозволяє додатково заощадити ресурси на виробництво теплової енергії (так само це дозволяє використовувати альтернативні джерела енергії, наприклад, теплові насоси і сонячні батареї, які краще всього працюють з низькотемпературними системами).

Саме ця перевага грає вирішальну роль для власників індивідуальних будинків і котеджів при виборі типу систем опалення, і служб ГПТЕК при узгодженні проектів житлових будинків. Наприклад, в 1998 році в Санкт-Петербурзі (Росія) був побудований багатоповерховий житловий будинок загальною площею більше 10 000 квадратних метрів, де всі квартири були обладнані тільки водяними теплими підлогами. Був проведений порівняльний аналіз витрат на енергоспоживання. Результат показав, що якби в квартирах були встановлені радіатори, витрати на опалення збільшилися б на 30-35%. Системи водяних теплих підлог встановлені і успішно працюють в квартирах, котеджах, адміністративних будівлях. У великих приміщеннях, наприклад, на складах і в спортзалах, середню температуру можна знизити ще більше і, таким чином, досягти додаткового заощадження енергії. У порівнянні з радіаторним опаленням система заощаджує енергію від 20% до 30%, а в приміщеннях висотою понад 5 м - до 50%.

Оскільки тепла підлога є системою, що працює на низьких температурах - зменшуються також втрати в подаючому трубопроводі між теплоджерелом і кімнатою. Низька температура води сприяє підвищенню ефективності теплових насосів і сонячних батарей.

Область застосування теплої підлоги

Комфорт, відсутність пилу і протягів, сприятливий мікроклімат роблять підлогове опалення привабливим як для житлових будинків, так і для громадських установ різного призначення:

· Житлові, громадські та адміністративно-побутові будинки;

· Лікувальні та оздоровчі установи;

· Дитячі дошкільні і загальноосвітні заклади.

Велику популярність тепла підлога здобула при використанні в котеджах і невеликих приватних будинках як автономна і проста в обслуговуванні система. Досить забезпечити температуру води, що подається, 35-50 градусів, щоб у будинку було тепло.

· Котеджi та приватні будинки;

· Таун-хаузи.

У виробничих приміщеннях. Оскільки при підлоговому опаленні основний прогрів повітря відбувається в зоні знаходження людей, а не під стелею ангара, то в будинках з високими стелями і великим об'ємом теплі підлоги найбільш ефективні. При цьому витрата енергії визначається реальними потребами. Це також можуть бути:

· Виробничі приміщення, торгові і складські комплекси;

· Спортивні зали;

· Пасажирські транспортні термінали.

Зниження вартості монтажних робіт

З початку XX століття водяна тепла підлога стала популярною у всьому світі, але її широке поширення стримувалося високою вартістю і трудомісткістю монтажу. У 80-х роках нові технології виробництва полімерних труб призвели до різкого зниження вартості систем і значного спрощення монтажу, що зробило теплу підлогу доступною практично всім.

Вартість готової теплої підлоги, включаючи вартість монтажу й пристрої автоматики, визначається розрахунковим шляхом і становить від 18 до 28 USD (без бетонних робіт).

Відмінність напольного опалення від радіаторна

·При радіаторному опаленні нагрівальний елемент - радіатор, батарея. Це - локальне джерело тепла і температура його висока. Тепле повітря піднімається вгору і збирається коло стелі, де воно, власне кажучи, не потрібне, і, поступово остигаючи, опускається до підлоги;

· При підлоговому опаленні нагрівальним елементом є вся поверхня підлоги. Тепловіддача при цьому відбувається з великої поверхні з відносно низькою температурою. Потоки переміщення повітря - мінімальні;

· Оскільки люди відчувають себе найбільш комфортно, коли коло їхніх ніг трохи тепліше, ніж біля голови, підлогове опалення краще підходить для людини, ніж радіаторне;

· Часто система підлогового опалення запобігає холодним протяги від вікон, швидко нагріваючи повітря в поверхні підлоги;

· При підлоговому опаленні частка переміщення повітря мала в порівнянні з радіаторною, тому в повітрі циркулює менше пилу. При цьому поліпшуються гігієнічні умови приміщення;

· Підлогове опалення - невидиме і підходить для сучасного дизайну інтер'єру. Воно захищене від пошкоджень, полегшує прибирання будинку і виключає можливість опіку;

· Теплі підлоги значно простіші і дешевші в монтажі, ніж радіаторні системи. Для теплих підлог не потрібно зварювання та різьбові з'єднання.

· Низька температура теплоносія - найголовніша і принципова відмінність від традиційних радіаторних систем. Треба мати на увазі, що тепловіддача радіаторів розрахована на температуру води 90 град. Зниження радіаторної температури на 10 градусів знижує ефективність опалення на 15-20%. Так, якщо температура води, що подається буде не 95, а 65 градусів, то ефективна потужність радіатора впаде на 50% від проектної величини, що неприйнятно для підтримки комфортних умов. Для теплої підлоги потрібно теплоносій з температурою 30-50 градусів. Це дозволяє використовувати автономні котельні зниженої потужності.

Тепла підлога - комфортне опалення

 

Вирішення проблеми недостатньої теплової потужності

Застосування водяної теплої підлоги дозволяє вирішити проблему недостатньої теплової потужності, що подається на об'єкти. Водяна тепла підлога значно економічніше радіаторніх систем і вимагає більш низьких параметрів теплоносія. З цього випливає, що застосування водяної теплої підлоги може дозволити:

· При такій же подачі тепла значно збільшити опалювальну площу без погіршення якості опалення, що може бути особливо актуально в районах нової забудови, де, як правило, відчувають нестачу тепла.

· При незмінній опалювальної площі значно знизити параметри теплоносія і розвантажити зношені теплові мережі, що актуально в центральних районах міста.

Більшість міських будинків підключені не на пряму магістраль, а на зворотню. Тепла з «обратки» вистачає для теплих підлог. Разом з тим, знімається додаткове тепло і, тим самим, підвіщується ККД ТЕЦ (чим нижче температура на вході у ТЕЦ, тим Більше Її ККД).

 

При використанні матеріалів з сайту, посилання на www.progress21.com.ua є обов'язковим.

 
Розробка: Брайтім
CMS: xSight